Site home
Понедельник
13.05.2024
22:36
| RSS
Tиждень
Інформаційно-аналітична газета громадськості Комінтернівського району


Головне меню

Категории каталога
AНАЛІТИКА [11]
РІЗНЕ [21]
Про все

Каталог статей
Начало » Статьи » AНАЛІТИКА

Володимир Ручка: «Основною причиною дорожньо-транспортних пригод з тяжкими наслідками є, зокрема, керування автотранспортом у нетверезому ст
Минулого року у нашому районі, як і в інших регіонах держави, було в повному обсязі відновлено роботу відділу ДАІ з обслуговування адміністративної території Комінтернівського району та автомобільно-технічної інспекції ГУ МВС в Одеській області. Про підсумки роботи відділу за 2007 рік нині розповідає заступник начальника ВДАІ Володимир Ручка.

Володимире Володимировичу, які заходи здійснювалися працівниками Державтоінспекції з метою запобігання дорожньо-транспортним пригодам на дорогах району?

За 12 місяців 2007 року особовим складом ВДАІ було здійснено цілу низку організаційних та практичних заходів, спрямованих на попередження і профілактику аварійності на території обслуговування, посилення боротьби зі злочинністю, а також зміцнення дисципліни і законності серед особового складу. Протягом року неодноразово відпрацьовувалися ділянки автодоріг, вулиць населених пунктів району, де водіями транспортних засобів допускалися грубі порушення правил дорожнього руху. Крім того, працівники ВДАІ цілодобово несуть службу на аварійно небезпечних ділянках.

З часу відновлення роботи відділу ДАІ минуло декілька місяців. Якщо порівняти результати його діяльності за цей час з підсумками роботи інспекторів Державтоінспекції до формування відділу – чи змінилася ситуація на наших дорогах?

Відділ ДАІ у Комінтернівському районі було сформовано 6 вересня минулого року. Майже за чотири місяці напруженої роботи особовим складом було виявлено 4235 порушень правил дорожнього руху, 3478 з яких належать до грубих. За 12 місяців 2006 року було виявлено всього 6917 порушень правил дорожнього руху. Виходить, якщо б відділ сформували раніше, профілактику ДТП вдалося б посилити у декілька разів і, як наслідок, – суттєво зменшилося б зростання кількості дорожньо-транспортних пригод.

До речі, якою є динаміка ДТП на автошляхах району?

Протягом року на території Комінтернівського району було скоєно 107 (у 2006 році – 79) дорожньо-транспортних пригод, де загинули 24 (2006 року – 14) особи та були поранені 147 (у 2006 році – 127) осіб, тобто зростання кількості ДТП складає 35,4 відсотка.
Крім того, у шести випадках скоєння ДТП, де загинули 4 та були поранені 2 осіб, водії та транспортні засоби зникли з місця пригод. На даний час нами вже розкрито 4 таких злочини.
Звичайно, зростання кількості дорожньо-транспортних пригод вдалося б уникнути, якби роботу Державтоінспекції було відновлено раніше. Між іншим, ще жодна структура не реорганізовувалася стільки разів, як ДАІ, і саме цей чинник негативно вплинув на різке зростання кількості ДТП по всій країні.
Аналіз зростання аварійності засвідчує, що основними причинами ДТП є грубе ігнорування вимог Правил дорожнього руху всіма категоріями його учасників, як водіями, так і пішоходами.
Основними видами порушень, що призводять до скоєння дорожньо-транспортних пригод з тяжкими наслідками, є керування автотранспортом у нетверезому стані, порушення правил обгону та виїзд на смугу зустрічного руху, перевищення швидкості, а також порушення правил проїзду перехресть.
Безумовно, з метою профілактики дорожньо-транспортних пригод співробітниками ВДАІ з обслуговування території Комінтернівського району ГУМВС України в Одеській області постійно проводиться аналіз із встановленням причин та умов їх скоєння, який доводиться кожному співробітнику Державтоінспекції. Це дає можливість налаштувати особовий склад на виявлення конкретних видів порушень, зокрема перевищення швидкості, порушення правил дорожнього руху пішоходами, створення аварійних ситуацій тощо. Гадаю, що здійснювані особовим складом заходи дозволять покращити ситуацію на наших дорогах.

На жаль, нерідкісними є випадки травмування або й загибелі у ДТП дітей. Що робиться відділом Державтоінспекції для попередження таких ситуацій?

З метою зниження аварійності на транспорті та зменшення кількості ДТП за участю неповнолітніх співробітниками ВДАІ у минулому році вжито низку організаційних та практичних заходів, зокрема перевірено 64 установи освіти (у 2006 році – 48), обладнано 12 об’єктів з безпеки дорожнього руху в школах, проведено обстеження вулично-шляхової мережі біля навчальних закладів, постійно поновлюються дорожні знаки, здійснюється регулярний супровід шкільних автобусів під час виїздів тощо. Крім того, особливу пильність наряди дорожньо-патрульної служби виявляють при несенні служби біля навчальних закладів, особливо на території Фонтанської і Красносільської сільських рад, що примушує водіїв транспортних засобів зменшувати швидкість руху та дотримуватись правил дорожнього руху.

Мабуть, усіх власників транспорту непокоїть проблема його викрадення, тим більше, що, за інформацією Міністерства внутрішніх справ, кількість злочинів, пов’язаних з незаконним заволодінням транспортними засобами, останнім часом зросла. Чи часто жертвами викрадень стають мешканці нашого району і що б Ви могли порадити власникам транспорту, аби зменшити ризик залишитися без автомобіля?

Потягом минулого року на території нашого району зареєстровано 12 випадків незаконного заволодіння транспортними засобами, 8 з яких на даний час розкрито. Минулого року таких випадків було зафіксовано 7, тобто майже удвічі менше.
Згідно з 289 статтею Кримінального кодексу України, незаконне заволодіння транспортним засобом з будь-якою метою карається штрафом від однієї тисячі до однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років. Однак, незважаючи на це, кількість таких злочинів в Україні невпинно зростає. Для того, щоб убезпечити себе від викрадення, власникам транспорту слід дотримуватися деяких нескладних правил, адже не секрет, що дуже часто злочинці користуються неуважністю своїх потенційних жертв.
Навіть під час короткої зупинки завжди виймайте ключ із замка запалення. Закривайте всі двері і вікна, не лінуйтеся зайвий раз це перевірити. Ніколи не залишайте автомобіль з працюючим двигуном, навіть якщо ви відлучаєтесь хоча б на хвилину. Автомобілі часто викрадаються біля магазинів, заправок, мийок тощо. Багато викрадень відбувається під час постановки автомобіля до гаража, а також холодного ранку, коли власник залишає машину на прогрівання. Ніколи не тримайте другій набір ключів в автомобілі, а також документи на нього. Не залишайте в машинах дорогих речей, гаманців, цінних паперів, котрі можуть привернути увагу дрібних злодіїв. Злодій не любить світла – отже, машина, залишена під ліхтарем, має менший ризик бути викраденою. По змозі ставте автомобіль на стоянці в добре освітленому місці. Не залишайте машину біля ринків, кінотеатрів, магазинів, цим ви надаєте злодію інформації що залишаєте автомобіль на тривалий час. Залишаючи автомобіль, задійте всі протиугінні пристрої, в тому числі і механічні, перевірте, чи замкнена машина, чи поставлена на сигналізацію. Візьміть за звичку, перш ніж вийти з машини, поглянути навкруги і, якщо все гаразд, непомітно увімкніть протиугінний пристрій. Пам’ятайте, що злочинці, які займаються викраденням автомобілів, дуже добре підготовлені, і на викрадення транспорту їм потрібні лічені секунди.

А як часто трапляються випадки підробки документів та номерних знаків?

У минулому році співробітниками ВДАІ виявлено два факти експлуатації транспортних засобів з підробленими документами, та три випадки експлуатації транспорту з перебитими і знищеними номерами вузлів та агрегатів. На жаль, це вдвічі більше, ніж у 2006 році.

Ще однією серйозною проблемою нашого краю є нелегальна міграція. Які заходи здійснюються співробітниками відділу ДАІ з метою протидії цьому явищу?

Силами нашого особового складу було перекрито 3 ділянки можливого пересування нелегальних мігрантів, перевірено 1203 транспортних засоби та організовано роботу двох мобільних груп. Завдяки проведеним заходам у 2007 році було зафіксовано 6 порушень законодавства про правовий статус іноземців, під час проведення оперативно-профілактичних заходів працівники Державтоінспекції затримали двох нелегальних мігрантів.

Не секрет, що рівень господарчого забезпечення відділів Державтоінспекції на всій території України досить часто залишає бажати кращого. Якою є ситуація у цій сфері в Комінтернівському відділі ДАІ?

За чотири місяці роботи було оновлено автомобільний парк, отримано три службових автомобілі, ще два силами ВДАІ відремонтовано та приведено у належний стан.
Крім того, за зазначений період відділом були залучені кошти на придбання систем гучного зв’язку, проблискових маячків для службового транспорту та спецприладу для вимірювання швидкості «Іскра-1». За допомогою спонсорів для працівників дорожньо-патрульної служби ВДАІ придбано 11 комплектів форменого одягу, а також було відремонтовано три службові кабінети у приміщенні відділу Державтоінспекції та здійснено косметичний ремонт фасаду адміністративної будівлі ВДАІ.

Дякую за розмову.

Євгенія Генова.

Категория: AНАЛІТИКА | Добавил: genova (24.01.2008)
Просмотров: 934 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 1
1 Cabbariye  
0
Just what the doctor ordered, tahntkiy you!

Имя *:
Email *:
Код *:

Login Form

Поиск по каталогу

Friends Links
Завантаження ...
Ноутбуки, мониторы, компьютеры
Игры для компьютера и КПК
Сеть, сетевое обеспечение
Бесплатный софт для компьютеров
Как отремонтировать компьютер?

Site Statistics

Copyright MyCorp © 2006