Site home
Вторник
14.05.2024
07:10
| RSS
Tиждень
Інформаційно-аналітична газета громадськості Комінтернівського району


Головне меню

Категории каталога
AНАЛІТИКА [11]
РІЗНЕ [21]
Про все

Каталог статей
Начало » Статьи » AНАЛІТИКА

Чудеса у райрадівському решеті
Для багатьох дурнів взагалі не існує ганьби...
Еразм Роттердамський.

«Кіна не буде», або депутати зникають о десятій

Мешканці нашого району вже давно звикли до різноманітних дивацтв, які відбуваються за лаштунками районної ради, щоразу відчуваючи на власній шкурі численні недоліки в організації роботи цього органу влади. Те, як керівництво райради проводить сесії, дозволяючи собі ображати людей та нехтувати думками депутатів, вже стало «притчею во язицех». Те, що депутатська більшість, не змигнувши оком, може брутально виганяти із зали засідань журналістів, теж уже нікого не дивує. Те, що наша «рідна» райрада вже давно стала джерелом натхнення для народних гумористів, теж не секрет. Але такої чудасії, яка відбулася 27 липня, у нашому районі ще не було. Певно, дбаючи про результати майбутніх виборів та прагнучи весь час дивувати виборців чимось новеньким, керівництво райради та більшість депутатського корпусу втнули таке, що, мабуть, і самі здивувалися. Але про все по порядку.
Отже, місце зустрічі – незмінне: зал засідань Комінтернівської райдержадміністрації. Час зустрічі – традиційний: десята нуль нуль. Учасники зібрання – ті ж самі: депутати, голови сільських і селищних рад, начальники управлінь та організацій району. Все спокійно, однак за декілька хвилин до десятої присутні починають зацікавлено поглядати на крісла, котрі зазвичай займають депутати від фракцій Партії регіонів та БЮТ. Крісла майже порожні, але хвилюватися ніхто не починає: може, сьогодні особливо гарна погода і народним обранцям хочеться ще трішечки подихати свіжим повітрям. Десята година три хвилини: до зали заходять голова райради та заступник. Крісла все ще порожні. Дмитро Макосій традиційно цікавиться, скільки депутатів прибуло на чергову сесію, і тут з’ясовується, що кількість зареєстрованих обранців народу є недостатньою для того, щоб розпочати засідання. Не вистачає буквально декількох, тож зусібіч лунають пропозиції вийти на вулицю і погукати депутатів: їх тільки що бачили біля входу та на першому поверсі. Але голова райради скоромовкою, щоб не перебили, оголошує про те, що кворуму немає, тож сесію проведуть через десять днів. І з почуттям виконаного обов’язку залишає зал засідань. Переважна більшість присутніх марно намагається подолати заціпеніння, викликане цією, без перебільшення, визначною подією. Вірніше, відсутністю події. Ті, хто приїхав з віддалених населених пунктів спеціально заради сесії, починають підраховувати даремно витрачені бензин і час. Інші висловлюють припущення, де саме відпочивають ті депутати, які, за словами голови райради, перебувають у відпустках. Певно, десь дуже далеко, якщо не можуть відволіктися навіть на півдня для того, щоб виконати свої безпосередні обов’язки. Але більшість старанно загинає пальці, підраховуючи, скількох «відсутніх» обранців бачили сьогодні вранці. Люди нараховують чимало: Микола Вторенко, Юрій Шахрай, Євген Попов, Тетяна Безугла… Яка ж безсовісна корова злизала своїм підступним язиком депутатів? Ось питання, яке й не снилося класикам. І ще одне: а чи випадковість це?

Куди подівся кворум?

Якщо хтось сподівався, що наругу над депутатами, керівниками територіальних громад та районних установ, які прибули на сесію, буде проковтнуто, то цей «хтось» дуже помилився у своїх розрахунках. За пропозицією депутата районної ради від фракції Блоку Людмили Прокопечко «Наша Україна» Руслана Сиротюка, депутати, а також голови сільських та селищних рад звернулися до Дмитра Макосія з вимогою провести сесію цього ж дня, адже на порядок денний було винесено ряд життєво важливих для району питань, зокрема про розподіл коштів, що надійшли від перевиконання бюджету за перше півріччя поточного року. Однак Дмитро Іванович був непохитний: сесії сьогодні не буде, бо «не получається». Чого «не получається», так ніхто і не зрозумів. Керівник фракції Партії регіонів Сергій Дорохін також навідріз відмовився зібрати своїх колег по фракції та запропонував депутатам, які вимагали проведення сесії, закрити рота… Закінчилося все це діло тим, що Дмитро Макосій сів у автомобіль і залишив терени Комінтернівського району.
І допитливому їжачку зрозуміло, що раптове зникнення народних обранців було невипадковим. Інакше як пояснити те, що голова райради не захотів зачекати ані хвилини? Як пояснити відмову керівництва райради зателефонувати ще раз відсутнім депутатам та запросити їх на сесію? Між іншим, райдержадміністрація запропонувала надати автомобілі для того, аби таки привезти депутатів, але й від цього районна рада відмовилася.

На чужому сіні

Буває так, що вірний собака добросовісно охороняє ввірене йому сіно. Сам не їсть, але й ласих до чужого добра не підпускає. Це – нормальна ситуація. Ненормальною є ситуація, коли собака починає охороняти чуже сіно, коли його ніхто не просив це робити.
Бюджет Комінтернівського району перевиконано на 5,6 млн. грн. Це – результат роботи райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування, але розподіляти ці кошти має право винятково районна рада. Здавалося б, ну що ж тут такого? Багато від депутатського корпусу не вимагається: просто зібратися на сесію і оперативно вирішити це питання. Але все не так просто, як вам може здатися. На численні листи райдержадміністрації з проханням провести позачергову сесію, аби розподілити кошти від перевиконання, відповіді не було одержано, і лише через місяць (місяць ці гроші не було кому розподілити!) керівництво райради нарешті змилостивилося і вирішило провести чергову сесію. Вирішило – але не провело. Що ж це за «сіно» таке і чому обурилися голови сільських та селищних рад, власне, його безпосередні господарі?
Отже, на цій сесії депутати мали розподілити ці кошти по сільським та селищним радам наступним чином: Комінтернівська селищна рада мала отримати 125 тис. грн. на придбання обладнання для ВУЖКГ та поліпшення водопостачання, Кіровська сільрада – 30 тис. грн. на поліпшення водопостачання, Новодофінівська сільрада – 30 тис. грн. на електрифікацію с. Вапнярка, Кремидівська сільрада – 70 тис. грн. на придбання автомобіля «швидкої допомоги» для амбулаторії та електрифікацію, Кордонська сільрада – 640 тис. грн. на ремонт даху Кордонської школи, будівництво підвідного газопроводу до села та придбання шкільного автобуса, Новомиколаївська сільрада – 10 тис. грн. на поліпшення водопостачання, Петрівська сільрада – 45 тис. грн. на газифікацію дошкільного закладу та придбання обладнання, Каїрська сільрада – 58 тис. грн. на поліпшення водопостачання та ремонт Каїрського навчально-виховного комплексу, Шомполівська сільрада – 15 тис. грн. на водозабезпечення, Калинівська сільрада – 10 тис. грн. на водозабезпечення, Свердловська сільрада – 15 тис. грн. на покращення водопостачання та розрахунки за електроенергію, Першотравнева сільрада – 20 тис. грн. на газифікацію с. Степанівка та поліпшення водопостачання, Дмитрівська сільрада – 85 тис. грн. на водозабезпечення с. Бутівка, шкільний автобус та ремонт Дмитрівського навчально-виховного комплексу, Любопільська сільрада – 10 тис. грн. на газифікацію. Крім того, сільські та селищні ради мали отримати дотацію на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ у розмірі 939 тис. грн. Понад 1 млн. грн. на придбання нової рентген-установки мала отримати центральна районна лікарня, 500 тис. грн. передбачалося виділити на програму «Зерно Комінтернівщини». Це – найбільш значні видатки, котрі передбачалося затвердити на сесії. Однак комусь цього ду-у-уже не хотілося. А ще районна рада повинна була нарешті надати управлінню освіти, культури, молодіжної політики, спорту та туризму Комінтернівської райдержадміністрації дозвіл на проведення проектно-пошукових робіт по реконструкції районного будинку культури. Не судилося… Можливо, зірки навіщували народним обранцям, що 27 липня – невдалий день для ухвалення таких серйозних рішень, а, можливо, виною всьому, як писав колись Альбер Камю, були сонце і спека… Одним словом, містика.
Зрештою, голови сільських та селищних рад направили письмові звернення до голови Одеської обласної ради М.Л. Скорика та голови Одеської облдержадміністрації І.В. Плачкова, в яких попросили розібратися у цій ситуації та вжити відповідних заходів. Звернення до очільників області направили і депутати районної ради, які прибули на сесію.

Коли права рука не відає, що творить ліва

Ще один, майже містичний, випадок стався з розглядом питання «Про хід виконання рішення президії Комінтернівської районної ради від 07.06. 2007 №27-Пр «Про водопостачання в смт Комінтернівське». Після засідання президії райради 25 липня було розроблено проект рішення, в якому роботу Комінтернівського селищного голови з питання водозабезпечення пропонувалося визнати недостатньою. Однак уже в проекті рішення від 27.07 2007 роботу селищного голови рекомендувалося визнати незадовільною. А далі події набули зовсім таємничого вигляду: коли голова Комінтернівської селищної ради Лариса Каменовська запитала, на якій підставі її роботу збираються визнати незадовільною, керівник фракції Партії регіонів Сергій Дорохін почав наполегливо їй доводити, що такого проекту взагалі ніколи не було, і все це – підла брехня. Навіть ознайомившись з текстом проекту рішення, депутат так і не повірив власним очам. Цікаво, чи й справді Дмитро Макосій, чиє прізвище стоїть під проектом, не повідомив про його зміст свого однопартійця, чи все ж таки пан Сергій знав про існування цього проекту рішення? А, може, знову містика?
Однак дивує те, як пункт про визнання роботи селищного голови чи то недостатньою, чи то незадовільною взагалі міг з’явитися у тексті проекту рішення районної ради, адже це суперечить чинному законодавству. Зокрема, ст. 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що основним принципом діяльності органів місцевого самоврядування є підзвітність та відповідальність перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб, а ст. 26 цього ж закону відносить заслуховування звіту сільського, селищного, міського голови про діяльність виконавчих органів ради до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад. На якій же підставі районна рада вирішила давати оцінку роботі голови селищної ради? Їй-Богу, чудасія.

Матриця. Перезавантаження

30 липня диво таки сталося. 14 сесія Комінтернівської районної ради нарешті відбулася: з 46 депутатів на засідання прибуло 36. Почавшись приблизно о 16.05, сесія тривала до 16.29. Всі питання було вирішено швидко і майже одноголосно, а питання про водозабезпечення смт Комінтернівське взагалі було знято з розгляду. Питається: для чого було затівати цю катавасію, якщо всі питання вирішили за 25 хвилин? Утім, якби не активна позиція сільських і селищних голів та частини депутатського корпусу, навряд чи ця сесія взагалі б відбулася. Отже, борітеся – поборете.

Євгенія ГЕНОВА.

------------38HPxKfdsRC1p1VzSXIzT1
Content-Disposition: form-data; name="format"

1

Категория: AНАЛІТИКА | Добавил: genova (02.08.2007)
Просмотров: 807 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Login Form

Поиск по каталогу

Friends Links
Завантаження ...
Ноутбуки, мониторы, компьютеры
Игры для компьютера и КПК
Сеть, сетевое обеспечение
Бесплатный софт для компьютеров
Как отремонтировать компьютер?

Site Statistics

Copyright MyCorp © 2006