Site home
Среда
15.05.2024
19:39
| RSS
Tиждень
Інформаційно-аналітична газета громадськості Комінтернівського району


Головне меню

Категории каталога
AНАЛІТИКА [11]
РІЗНЕ [21]
Про все

Каталог статей
Начало » Статьи » РІЗНЕ

Лариса Коврик: «Компенсаційні виплати проводитимуться протягом усього 2008 року, тож стояти у чергах нема ніякої необхідності»
Як відомо, 9 січня 2008 року Кабінет міністрів України ухвалив Постанову «Про виплату в 2008 році громадянам України компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 р. в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, та облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, державні казначейські зобов’язання СРСР і сертифікати Ощадного банку СРСР, придбані на території Української РСР». Відповідно до цієї Постанови, у 2008 році громадянам України буде проведено виплату компенсацій втрат від знецінення грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 р. в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також в облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, сертифікати Ощадного банку СРСР, державні казначейські зобов'язання СРСР, придбані на території Української РСР. Аби з’ясувати, як процес виплати компенсацій відбувається нашому районі, ми звернулися до керуючої Комінтернівським районним відділенням Ощадбанку України Лариси Коврик.

Ларисо Іванівно, в першу чергу, роз’ясніть, будь ласка, нашим читачам, що потрібно зробити для того, аби отримати компенсаційні виплати?

Для проведення ідентифікації вкладники повинні звернутися до установ банку за місцем знаходження вкладу та пред'явити наступні документи: паспорт громадянина України та ксерокопії сторінок паспорта, які містять прізвище, ім'я, по батькові, дату народження, серію та номер паспорта, дату видачі та найменування органу, що його видав, відмітку про місце реєстрації, відмітку про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера (за наявності); довідку про присвоєння ідентифікаційного номера та її ксерокопію (довідка не надається у випадку наявності в паспорті відмітки про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера); ощадні книжки по компенсаційних рахунках, а за їх відсутності – ощадні книжки за вкладами Ощадбанку колишнього СРСР; цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, державні казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР).
У випадку звернення до установи банку довіреної особи вкладника, додатково до перелічених документів додаються довіреність вкладника, оформлена належним чином, її ксерокопія, паспорт громадянина України та ксерокопії сторінок, які містять прізвище, ім'я, по батькові, дату народження, серію та номер паспорта, дату видачі та найменування органу, що його видав, відмітку про місце реєстрації, відмітку про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера (за наявності), довідка про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків та її ксерокопія.

Яким є механізм здійснення компенсаційних виплат?

Компенсаційні виплати власникам заощаджень проводяться через три дні після внесення відомостей про них до інформаційно-аналітичної системи «Реєстр вкладників заощаджень громадян» шляхом зарахування коштів на поточний чи депозитний (за бажанням громадянина) рахунок, відкритий в установах Ощадбанку. Після цього людина може забрати свої гроші або ж залишити їх на рахунку. Вкладник може покласти гроші на депозитний рахунок «Відновлюваний Ощадбанку» на два роки під 13 відсотків річних (у національній валюті) або ж під 9,5 відсотків (у доларах США).

Скільки громадян очікувано звернуться до філій Ощадбанку у Комінтернівському районі за компенсаційними виплатами?

У нас зареєстровано 58 575 компенсаційних рахунків, тобто саме стільки громадян мають право на отримання виплат. Якщо під час здійснення компенсаційних виплат у розмірі 50 гривень до Ощадбанку звернулися близько 80 відсотків вкладників, то зараз ми очікуємо на практично стовідсоткову явку громадян. Адже тепер, відповідно до Постанови Кабміну, власники знецінених грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР, що діяли на території України, а також облігацій Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, державних казначейських зобов’язань СРСР, сертифікатів Ощадного банку СРСР, придбаних на території Української РСР, мають право на виплату компенсацій у розмірі до 1000 гривень

Чи вистачить у вас фахівців для здійснення виплат?

У процесі перереєстрації та здійснення виплат задіяні абсолютно всі працівники наших філій. В середньому на одну філію припадає 12 317 вкладників. Усі вони обслуговуватимуться вчасно і у максимально стислі терміни. Хоча, на жаль, поки що через величезні черги наші фахівці змушені обмежити свою діяльність на інших напрямках роботи, що, безумовно, негативно відобразиться на діяльності банку.

Скільки людей звертаються до вас кожного дня з приводу компенсаційних виплат? Як ви плануєте організувати свою роботу, аби по можливості зменшити черги до філій Ощадбанку?

Щодня ми приймаємо від громадян близько 800 заяв. Зараз, з метою покращення роботи філій, ми прийматимемо заяви з 8 до 13 години, а в другій половині дня опрацьовуватимемо їх та призначатимемо вкладникам дні виплат. Це дозволить впорядкувати та покращити нашу роботу. Крім того, кожну неділю у нас працює спеціальна робоча група, мета створення якої – виправлення механічних помилок, котрі виникають під час створення Єдиного реєстру вкладників.

Скільки людей отримали свої кошти у перший день здійснення компенсаційних виплат?

Одинадцятого січня ми виплатили перші кошти двом громадянам. До речі, на даний час виплати проводяться у доларах США за курсом 5,5 грн. за 1 дол. США.

Як Ви гадаєте, що є причиною виникнення таких довжелезних черг по всій Україні?

Зазвичай у першу чергу до нас звертаються люди похилого віку, інваліди, тобто найбільш вразливі верстви населення, котрі потребують коштів на лікування та придбання товарів першої необхідності. Їм ці гроші дуже потрібні, до того ж, нерідко вони бояться, що просто можуть не встигнути їх отримати… Є, звичайно, і певна недовіра та сумніви, чи вистачить у держави коштів. Але, гадаю, незабаром люди переконаються у тому, що виплати проводяться нормально, вчасно і повною мірою, тож надалі такого ажіотажу вже не буде. Наголошую на тому, що виплати проводитимуться протягом усього 2008 року, тож стояти у чергах нема ніякої необхідності.

Ви сказали про те, що найчастіше до Ощадбанку зараз звертаються люди похилого віку. Що зроблено працівниками очолюваної Вами установи, аби цим вкладникам не доводилося годинами вистоювати в чергах?

У нас є домовленості з сільськими та селищними радами району щодо співпраці. Ми надаємо представникам виконкомів бланки заяв, які люди зможуть заповнити, не приїжджаючи до райцентру. Після того, як заяви буде написано, працівники органів місцевого самоврядування доставлять їх разом з необхідними документами до нас. Пізніше ми розробимо графік виїзду у всі населені пункти, де немає наших філій, та здійснимо виплату коштів на місцях. Однак звертаю увагу читачів на те, що ця послуга діє винятково для осіб похилого віку та інвалідів.

Скажіть, будь ласка, що робити людині, вклад якої перебуває у філії Ощадбанку за межами нашого району? Чи має вона можливість отримати кошти за місцем проживання?

Так, звичайно, вона має змогу отримати компенсаційні виплати у наших філіях, для цього їй треба лише заповнити відповідну заяву та надати необхідні документи. Зараз по всій Україні створюється єдиний «Реєстр вкладників заощаджень громадян». Після його остаточного укладення процедура здійснення компенсаційних виплат у таких випадках значно прискориться, адже для підтвердження права громадянина на виплату фахівцям Ощадбанку достатньо буде скористатися цим Реєстром у мережі Інтернет.

А як бути спадкоємцям власників вкладів, котрі померли у 2007 році?

Виплати по компенсаційних рахунках, власники яких отримали право власності після першого січня 2008 року, не проводяться. Тож звертаю увагу всіх, кого це стосується: якщо ви ще не оформили право власності, не поспішайте до нотаріусів та не створюйте додаткових черг, адже компенсаційні виплати у таких випадках не проводяться.

Що робити у разі втрати ощадкнижки або закриття філії банку?

Втрата книжки зовсім не означає втрату грошей. Якщо ви точно знаєте, в якому відділенні «Ощадбанку» були ваші заощадження, потрібно прибути туди з паспортом та ідентифікаційним кодом, написати заяву і повідомити, що ощадкнижка загублена. За банківськими документами кошти розшукають, а клієнтові видадуть нову книжку.
Якщо філії «Ощадбанку», клієнтами якої ви були, вже немає, то вам слід звернутися до найближчої філії. Необхідно подати заяву і вказати, в яких конкретно відділеннях знаходилися ваші рахунки. Навіть якщо філія була закрита, всі її архіви передаються у вищі інстанції, тому заощадження будуть обов'язково знайдені.

Дякую за розмову.
Євгенія ГЕНОВА.

Категория: РІЗНЕ | Добавил: genova (21.01.2008)
Просмотров: 682 | Рейтинг: 2.0 |

Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Login Form

Поиск по каталогу

Friends Links
Завантаження ...
Ноутбуки, мониторы, компьютеры
Игры для компьютера и КПК
Сеть, сетевое обеспечение
Бесплатный софт для компьютеров
Как отремонтировать компьютер?

Site Statistics

Copyright MyCorp © 2006