Site home
Среда
15.05.2024
06:42
| RSS
Tиждень
Інформаційно-аналітична газета громадськості Комінтернівського району


Головне меню

Категории каталога
AНАЛІТИКА [11]
РІЗНЕ [21]
Про все

Каталог статей
Начало » Статьи » РІЗНЕ

Обирай життя!
Минулого тижня у селищі Чорноморське відбувся другий районний молодіжний форум щодо протидії поширенню епідемії ВІЛ-інфекції, СНІДу, наркоманії, туберкульозу, дитячої бездоглядності та безпритульності «Разом за життя». Під час роботи форуму було розглянуто найбільш болючі та актуальні процеси, що хвилюють сьогоднішнє українське суспільство.
Перед учасниками форуму виступили помічник заступника голови Одеської облдержадміністрації, секретар обласної координаційної ради з питань запобігання поширенню епідемії ВІЛ-інфекції, СНІДу, наркоманії, туберкульозу, дитячої бездоглядності та безпритульності Юрій Сливинський, начальник відділу у справах молоді управління у справх молоді та спорту Одеської облдержадміністрації Наталія Лисенко, заступник голови Комінтернівської райдержадміністрації Жанна Виноградова, завідуюча кабінету інфекційних захворювань Комінтернівської центральної районної лікарні Тетяна Шевченко, настоятель Святопокровського храму села Петрівка, протоієрей Микола Сікора та старша оперуповноважена кримінальної міліції у справах дітей Комінтернівського РВ ГУМВС Катерина Ігнатьєва.
За словами Юрія Сливинського, метою форуму, котрий було започтаковано на обласному рівні два роки тому, є привернення уваги суспільства і, в першу чергу, молоді, до даних проблем: «Часто доводиться чути, що люди вважають ці проблеми чужими, далекими від них, вважають, що це стосується хіба що неблагополучних сімей. Однак, на жаль, життя переконує нас, що це не так: проблеми ВІЛ-інфекції, СНІДу, туберкульозу, наркоманії можуть безпосередньо торкнутися кожної родини. Лише разом, об’єднавши свої зусилля, ми зможемо виправити цю ситуацію», - зазначив секретар обласної координаційної ради. У свою чергу заступник голови Комінтернівської РДА Жанна Виноградова висловила сподівання, що саме молодь, котра є найбільш уразливою до зазначених проблем, активно працюватиме над їх подоланням.

Як повідомила завідуюча кабінету інфекційних захворювань Комінтернівської ЦРЛ Тетяна Шевченко, за рівнем захворюваності на ВІЛ-інфекцію наш район посідає 5 місце серед районів Одеської області: «На жаль, тенденція розповсюдження ВІЛ-інфекції та СНІДу є невтішною. За останні 12 років, тобто з початку реєстрації цих захворювань, у районі офіційно зареєстровано 421 пацієнт з ВІЛ-інфекцією, 89 хворих на СНІД, 201 людина померла від СНІДу», - сказала Тетяна Шевченко.
Ще однією невтішною тенденцією є омолодження контингенту людей, які інфікуються ВІЛ. Так, за останні роки ВІЛ-інфекція все частіше виявляється у людей віком 17-23 років (17,7 відсотка). Враховуючи ці показники, за прогнозами фахівців, у разі негативної тенденції розвитку ситуації, у 2014 році СНІД може спричинити 1/3 всіх смертей серед чоловіків віком 15-49 років та майже 60 відсотків усіх смертей серед жінок віком 15-49 років. Також, за оцінками районних експертів, епідемія ВІЛ/СНІДу може призвести до додаткового зменшення чисельності працездатного населення на 2,4 – 4,9 відсотка у Комінтернівському районі.

Тетяна Шевченко також повідомила, що у нашому районі є сучасне лабораторно-діагностичне обладнання, котре дозволяє розпочати лікування ВІЛ-інфікованих до клінічних проявів захворювання. На сьогоднішній день АР-терапію отримують 25 хворих на СНІД, зросла і кількість обстежених вагітних жінок. «На жаль, відсоток ВІЛ-інфікованих серед вагітних поступово зростає, - зазначила завідуюча КІЗ. – Високоактивна антиретровірусна терапія призначена 91 відсоткові таких жінок, що дозволило їм у 87 відсотках випадків народити здорових, не інфікованих дітей». Однак, за інформацією лікаря, станом на 2 січня 2008 року, в кабінеті інфекційних захворювань Комінтернівської ЦРЛ на обліку перебувають 2 дітей з підтвердженим діагнозом ВІЛ-інфекції.
Як зазначила під час виступу завідуюча кабінету інфекційних захворювань, епідемія ВІЛ/СНІДу здатна призвести до серйозних наслідків, які можуть стати катастрофічними за відсутності системи ефективних та своєчасних планових дій: «Адекватне усвідомлення ситуації є основою для запровадження ефективних заходів з метою протистояння розвитку епідемії ВІЛ/СНІДу. Для цього необхідні конкретні консолідовані кроки з боку усього суспільства. Проблема є комплексною, і має вирішуватися комплексно на засадах міжсекторального підходу, спільними зусиллями держави та громадськості», - сказала Тетяна Шевченко.
З інформації, оприлюденої під час роботи форуму, стало також відомо, що станом на 1 січня 2008 року на обліку у наркологічному кабінеті ЦРЛ перебувають 112 осіб, які зловживають наркотичними речовинами, з них 94 хворі на наркоманію. Якщо у 1988 році на обліку перебувало лише 16 хворих на наркоманію, то у 2000 році – 167. Більшість споживачів наркотиків – це особи віком 17-38 років. Зі слів фахівців, починаючи з 1997 року з обліку внаслідок одужання було знято всього-на-всього 7 хворих на наркоманію, а через смерть – 92. З метою активізації боротьби із захворюванням на наркоманію в районі затверджена і діє Програма з попередження розповсюдження наркоманії на 2003-2008 роки.
Згідно з даними медиків району, на Комінтернівщині, як і по всій Україні, з 1992 року відмічається прогресування епідемії туберкульозу, що пов'язано з неухильним зниженням соціально-економічного рівня у державі. Крім того, за словами фахівців, епідемія туберкульозу є ще й наслідком недостатнього рівня санітарної культури населення, нехтуванням санітарними нормами, відсутністю у людей достовірних знань про захворювання.
За статистичними даними, протягом 2007 року у нашому районі діагноз туберкульозу було встановлено 78 особам, з них деструкцію мали 38 хворих, а бациловиділення – 24. Серед тих, хто захворіли вперше, двоє дітей та один підліток. На даний час на обліку у тубкабінеті центральної районної лікарні перебувають 175 хворих на активний туберкульоз, з них 52 мали розпад, а 82 – бактеріовиділення, що є небезпечним для оточуючих. Минулого року від туберкульозу в районі померло 10 осіб, і троє з них не знали про своє захворювання, тому що не проходили профілактичного флюорографічного обстеження.
Як відомо, у грудні 2007 року було затверджено районну цільову програму протидії захворюваності на туберкульоз на 2008-2011 роки, якою передбачено виділення на її реалізацію 1 212, 8 тис. грн.
Обговорюючи питання щодо стану бездоглядності та безпритульності дітей у Комінтернівському районі, учасники форуму дійшли висновку, що основною причиною втечі дітей з дому є напружена атмосфера в сім’ї: 80 відсотків дітей, котрі втікають з дому, проживають у неблагополучних родинах. За повідомленням служби у справах дітей та Центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, кримінальної міліції у справах дітей, протягом року цими установами було проведено101 рейд щодо виявлення безпритульних дітей, під час яких працівники служб виявили 46 неповнолітніх, котрі не мають постійного місця проживання.
Під час форуму його учасники али змогу не лише проаналізувати нагальні соціальні прблеми району та України в цілому, а й ознайомитися з творчістю дитячих колективів: перед присутніми виступили вокальний ансамбль «Бриз» Чорноморськоо будинку культури та агітбригада Крижанівського НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – ліцей» «Палаючі серця». Виступ агітбригади особливо припав до серця глядачам, адже ніхто так не може розповісти про проблеми молоді, як сама молодь. За словами старшокласників, саме навколо подолання проблем СНІДу, туберкульозу, наркоманії та дитячої безпритульності, політикам слід утворювати коаліції та влаштовувати бійки: «Покоління сімнадцятирічних закликає зробити свій вибір – обрати життя!» - впевнено заявили члени агітбригади. Ще одним цікавим виступом стала презентація центру ресоціалізації молоді «Оазис» з Роздільнянського району – протягом декількох хвилин їх пантонімічна сцена примусила глядачів ані на секунду не відривати від сцени захоплені погляди.

Після завершення роботи районного форуму Юрій Сливинський і Наталія Лисенко відмітили високий рівень його організації та важливість проведення подібних заходів: «Я вважаю, що ваш захід прйшов на високому рівні, особливо мене вразив колектив «Палаючі серця», адже молоде покоління змогло дуже яскраво та емоційно висвітлити проблеми нашого суспільства. Головне, щоб молоді люди змогли в першу чергу самостійно подолати свої слабкості, і все тоді у нас буде добре», - сказала начальник відділу у справах молоді облдержадміністрації Наталія Лисенко.
Головними завданнями всіх служб, причетних до вирішення піднятих проблем, учасники форуму назвали посилення координації зусиль органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, підприємств та територіальних громад у протидії поширенню соціально залежних та соціально небезпечних захворювань, а також дитячої бездоглядності та безпритульності у районі, розширення інформаційно-просвітницької роботи.

Категория: РІЗНЕ | Добавил: genova (31.01.2008)
Просмотров: 749 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Login Form

Поиск по каталогу

Friends Links
Завантаження ...
Ноутбуки, мониторы, компьютеры
Игры для компьютера и КПК
Сеть, сетевое обеспечение
Бесплатный софт для компьютеров
Как отремонтировать компьютер?

Site Statistics

Copyright MyCorp © 2006